Sacramento scores: Here’s how The Bee’s Top 25 and more fared
The Bee’s Top 25
1. Folsom
Friday: Def. by No. 2 Rocklin 40-7
Next: No. 14 Whitney
2. Rocklin
Friday: Def. No. 1 Folsom 40-7
Next: Grant
3. Jesuit
Saturday: Def. No. 7 Elk Grove 70-35
Next: Davis
4. Granite Bay
Friday: Def. No. 14 Whitney 16-6
Next: Bye
5. Vacaville
Friday: Def. No. 12 Vanden 35-17
Next: Rodriguez
6. Inderkum
Friday: Def. by No. 10 Antelope 35-6
Next: No. 18 Yuba City
7. Elk Grove
Saturday: Def. by No. 3 Jesuit 70-35
Next: Franklin
8. Lincoln
Friday: Def. Ponderosa 23-15
Next: Rio Linda
9. Sacramento
Friday: Def. by No. 11 Capital Christian 64-31
Next: Rio Americano
10. Antelope
Friday: Def. No. 6 Inderkum 35-6
Next: Bye
11. Capital Christian
Friday: Def. No. 9 Sacramento 64-31
Next: Cosumnes Oaks
12. Vanden
Friday: Def. by No. 5 Vacaville 35-17
Next: Armijo
13. Woodcreek
Friday: Bye
Next: River Valley
14. Whitney
Friday: Def. by No. 4 Granite Bay 16-6
Next: No. 1 Folsom
15. Oak Ridge
Friday: Def. Grant 45-8
Next: No. 16 Del Oro
16. Del Oro
Friday: Bye
Next: No. 15 Oak Ridge
17. Monterey Trail
Friday: Def. Kennedy 75-0
Next: Burbank
18. Yuba City
Friday: Def. Roseville 35-17
Next: No. 6 Inderkum
19. Christian Brothers
Friday: Def. El Camino 43-36
Next: No. 21 Vista del Lago
20. Sheldon
Friday: Def. No. 21 Vista del Lago 49-28
Next: Pleasant Grove
21. Vista del Lago
Friday: Def. by No. 20 Sheldon 49-28
Next: No. 19 Christian Brothers
22. Union Mine
Friday: Def. by Liberty Ranch 27-13
Next: No. 25 Bradshaw Christian
23. Pioneer
Friday: Def. by Dixon 13-7
Next: Casa Roble
24. Rosemont
Friday: Def. El Dorado 21-19
Next: Galt
25. Bradshaw Christian
Friday: Def. Galt 26-20
Next: No. 22 Union Mine
Other Scores
Colfax 20, Marysville 17
Johnson 32, Cordova 12
Natomas 45, Valley 0
Golden Sierra 30, Highlands 26
Wheatland 29, Bear River 10
Casa Roble 35, Woodland 29
Del Campo 34, Rio Americano 27
Placer 56, Rio Linda 0
Center 21, Foothill 7
Burbank 41, River City 7
Cosumnes Oaks 21, Franklin 6
Davis 35, Pleasant Grove 19
Laguna Creek 16, McClatchy 13
River Valley 46, Bella Vista 40
Wood 27, Armijo 14
East Nicolaus 55, Winters 6
Next week’s schedule
Foothill at Bear River
Valley Christian at Delta
Cordova at Florin
Oakmont at Placer
Center at Marysville
Rocklin at Grant
Oak Ridge at Del Oro
Ponderosa at Nevada Union
Vista del Lago at Christian Brothers
Del Campo at El Camino
San Juan at Golden Sierra
Cosumnes Oaks at Capital Christian
Lincoln at Rio Linda
Mira Loma at Woodland
Colfax at Lindhurst
Mesa Verde at Dixon
Whitney at Folsom
West Park at Valley
Monterey Trail at Burbank
River Valley at Woodcreek
Elk Grove at Franklin
Sheldon at Pleasant Grove
Inderkum at Yuba City
Laguna Creek at Kennedy
Jesuit at Davis
Bella Vista at Roseville
Pioneer at Casa Roble
Union Mine at Bradshaw Christian
Galt at Rosemont
El Dorado at Liberty Ranch
Armijo at Vanden
Fairfield at Wood
Vacaville at Rodriguez
River City at McClatchy
Western Sierra at Encina Prep, Saturday
Rio Americano at Sacramento, Saturday
Natomas at Johnson, Saturday